XENON LAMPS

 

ENTERTAINMENT

LAMPS

 

INDUSTRIAL

LAMPS

 

UVB MEDICAL

LAMPS

 

Základní technické pojmy

Životnost lampy – Service life t(h):

Tento údaj uvádí střední životnost lampy v hodinách. Nedoporučuje se tuto hodnotu překračovat více jak 1,2 násobně. U výbojek hrozí možná exploze lampy a následné poškození svítidla.

Chromatičnost (teplota barev) – Color temperature K (Kelvin):

Chromatičnost světelného zdroje se určuje s porovnáním tzv. „černého zářiče“ a zobrazuje se v „Planckově křivce“. Zvýší-li se teplota „černého zářiče“, zvýší se ve spektru podíl modré barvy a zároveň se sníží podíl červené (obr.4). Barevná teplota obyčejné žárovky je 2 700K, halogenu cca. 3 200K a výbojek v rozmezí od 5 000K do 8 000K. Pro zajímavost – denní světlo má cca. 6 000K.

Provozní pozice lampy – Burning position

Všechny lampy mají v katalogu uvedenou provozní pozici, pro kterou byly projektovány (obr.2). Hodnota (p) značí povolenou odchylku od horizontální roviny ve stupních. Hodnota (s) znamená to stejné pro rovinu vertikální. Některé typy lamp je možné provozovat v jakékoli poloze. U těchto typů je potom uvedeno (any).

Bezpečnost – Safety:

Veškeré DO výbojky pracují pod velkým tlakem a emitují vysoký podíl UV záření. Z tohoto důvodu smějí být provozovány pouze k tomu určených uzavřených svítidlech (efektech). Kromě typové řady XBO obsahují všechny DO výbojky zdraví škodlivé fragmenty rtuti a podléhají zvláštnímu režimu recyklace (odpad obsahující rtuť ).


Kontaktujte nás:
Brněnská 1116
Modřice 664 42
Tel./Fax:
+420 541 218 613

E-mail:
djm@djm.cz

info@djmlamps.eu

 

 

 

 


Počítadlo.cz